

Rakiety marki Yonex i przede wszystkim model EZONE 100 podbiły serca wielu tenisistów i tym samym zwiększy udział w sprzedaży rakiet japońskiej marki. Yonex Polska

Wygraj rakietę Babolat Pure Drive z rączką G3 (4 3/8) z autografem Fabio Fogniniego!
W dniu dzisiejszym przedstawiamy 8 odcinek naszych wideo testów. W tej części Radek opowie o swoich wrażeniach z gry rakietą Igi Świątek czyli Tecnifibre T-Rebound 298.
Tenis ziemny określany bywa mianem białego sportu, co stanowi nawiązanie do obowiązującego dawniej na korcie dress code’u. Specyficzna i niezwykle rozpoznawalna moda tenisowa przyczyniła się do rozwoju tego sportu, mając niewątpliwie duży wpływ na rozwój jego popularności.
Zapraszamy na kolejny odcinek naszego wideo bloga, w którym Radek przedstawi swoje wrażenia z gry rakietą Head Boom MP.
Łokieć tenisisty to schorzenie, które dotyka niezwykle dużą część amatorów tenisa. Może przerodzić się w poważną kontuzję, która zaniedbanie niekiedy całkowicie wyeliminowuje zawodnika z uprawiania ukochanego sportu. Łokieć tenisisty uprzykrza życie przy czynnościach takich jak pisanie czy drobne naprawy domowe z użyciem śrubokrętu. Grasz coraz częściej i zaczynasz eksperymentować ze sprzętem? Uważaj, ponieważ brak odpowiedniego doradztwa zwiększa ryzyko rozwinięcia łokcia tenisisty.
Duża różnorodność kortów tenisowych może zaskoczyć początkujących miłośników tej gry. Różne nawierzchnie kortów tenisowych nie są jednak ekstrawaganckim wymysłem utrudniającym życie tenisistom, ale ważnym usprawnieniem gry. Jaka historia stoi za powstaniem kortu tenisowego i jakie znamy jego rodzaje?
Nie będziemy w tym wpisie cofać się do początków tenisa (to temat na zupełnie osobny artykuł), ale zaczniemy od kilku ciekawostek.
Rozgrzana, żółta, zielona a może kulka? Określenia te dość często padają na korcie i właściwie nie jest to nic dziwnego, ponieważ bez piłek gra w tenisa byłaby niemożliwa. W ofercie sklepu Come-on znajdziemy jednak wiele rodzajów, a także kolorów. Który model zatem wybrać, aby grało nam się jak najbardziej komfortowo?
Waga rakiety, wielkość główki, balans i rozmiar rączki to podstawowe parametry, na jakie zwracamy uwagę, gdy zabieramy się za szukanie nowej rakiety. Każdy z nich jest tak samo istotny, ponieważ wpływa na siebie nawzajem, powodując, że gra jest bardziej lub mniej efektywna.
O tenisie w Polsce jest coraz głośniej, głównie za sprawą sukcesów polskich tenisistów i tenisistek. Wcześniej Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot czy Jerzy Janowicz wzbudzili zainteresowanie białym sportem, a dziś z olbrzymią radością oglądamy Igę Świątek i Huberta Hurkacza. Sukcesy naszych zawodników przekładają się na wzrost zainteresowania tą dyscypliną, dlatego też chcieliśmy Wam przybliżyć odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule dzisiejszego wpisu.
Każdy sprzęt zarówno ten elektroniczny, jak i sportowy posiada szereg wyznaczników, które go kształtują. W przypadku rakiety tenisowej niezwykle ważną rolę odgrywają jej parametry techniczne. Wśród nich znajdziemy wszystko to, co pozwoli dostosować odpowiedni sprzęt pod względem oczekiwań gracza oraz stylu, jaki preferuje.
Chcąc zdobywać najwyższe miejsca na podium, zawojować światowe turnieje lub po prostu pokonać znajomych na korcie, sprawdź, czy Twój sprzęt naprawdę pasuje do Ciebie. Dzisiaj przybliżymy jeden z głównych parametrów, jakim jest balans w rakiecie tenisowej. Czym dokładnie jest i za co odpowiada?
Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji premiery filmu o historii sióstr Williams oraz wydaniu książki.
Wszelkie informacje na temat przebiegu konkursu dostępne są w zamieszczonym regulaminie.
Konkurs prowadzony jest na naszym fanpage na Facebooku.
Zapraszamy na kolejny odcinek naszego wideobloga Come-on Tennis. Agata Werblińska przetestowała dla was rakietę tenisową Head Gravity Tour
Wygrana turnieju Rolanda Garrosa w roku 2020 oraz aktualnie zapewniony udział w turnieju mistrzyń WTA w Guadalajarze (Meksyk) nie są dziełem przypadku. Iga sukcesywnie pnie się na szczeblach tenisowej kariery, co z perspektywy jej wieloletniej, ciężkiej i bardzo dobrze zaplanowanej drogi – nie jest żadnym zaskoczeniem dla fanów.
Zapraszamy na kolejny odcinek naszego wideobloga Come-on Tennis. Agata Werblińska przetestowała dla was rakietę tenisową Head Graphen 360+ Speed MP.
Najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze w rozpoczęciu grania są pierwsze kroki. Wraz z nimi pojawiają się pytania, na które rodzic powinien znać odpowiedź. W tym wpisie opiszemy Wam, w jaki sposób dobrać rakietę dla swojego dziecka, aby jego tenisowy rozwój był prawidłowy i – co ważniejsze – bezpieczny.
Moda na korcie tenisowym musi spełniać zarówno aspekt estetyczny, jak i praktyczny. Jednym z ważniejszych elementów garderoby są buty, których prawidłowy dobór pozwoli cieszyć się swobodą podczas gry. Niektórzy sądzą, że wystarczy porządne obuwie sportowe, jednak nic bardziej mylnego. Wyłącznie dedykowane buty do tenisa ziemnego są w stanie sprostać wyzwaniom, przed jakimi stoi początkujący oraz zawodowiec. Sprawdźmy więc jak wybrać buty do gry w tenisa.
Na naszym kanale Youtube pojawił się kolejny test. Tym razem pod lupę wzięliśmy Buty On Runing Centre Court sygnowane przez samego Rogera Federera.
Każda z rakiet powinna standardowo mieć założone 2 owijki. Pierwsza z nich jest podstawą, którą potocznie nazywa się „skórką”. Występuje we wszystkich nowo zakupionych rakietach. Na owijkę bazową nakładana jest wierzchnia, która posiada szereg korzyści, jednakże zależne jest to od jak najlepszego dobrania danego rodzaju. Jest to często pomijany szczegół, traktowany na zasadzie przypadku. Ten poważny błąd popełniają nowicjusze, ale również tenisiści z dłuższym stażem. W niniejszym poradniku znajdziecie wszystkie przydatne informacje, które pozwolą Wam zakupić owijkę, która zwiększy wasze efekty osiągane na korcie oraz zwiększy komfort gry.
Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z tenisem ziemnym wie, że potrzebuje rakiety i piłek aby wyjść na kort, jednak niewiele osób, zwłaszcza tych początkujących, zastanawia się nad naciągiem. Jest to podstawowy błąd, ponieważ właśnie on ma najczęstszy kontakt z piłką. Odpowiednie dobranie pozwala uniknąć ryzyka wystąpienia kontuzji jak np. łokieć tenisisty, golfisty, a nawet skręconej kostki, problemów z nadgarstkiem i bolącymi kolanami. Jak dokonać najlepszego wyboru, aby nie tylko być bezpiecznym na korcie, ale także wspomóc swoją grę i osiągać coraz lepsze wyniki?