serwis.jpg

Serwis rakiety tenisowych – szczegóły mają znaczenie!

Wyjście na kort zarówno jako nowicjusz, jak i zawodowiec wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. Oprócz wyboru wygodnego stroju ważne jest zadbanie o sprzęt najlepszej jakości, który będzie wsparciem podczas gry. Jednym z najważniejszych elementów jest rakieta tenisowa, a tym samym naciąg.

Zakup sprzętu jednak nie wystarczy, aby móc zdobywać najwyższe podia. Ważne jest dbanie o jego sprawność, tak aby nie zawiódł nas na korcie. Często słyszymy od naszych Klientów, że po pół roku gry stracili kontrolę nad piłką, a rakieta wydaje się jakaś „drewniana”. Zwracaj uwagę na to jak zaczyna się przesuwać, oraz na to czy nie wydaje się bardziej elastyczny niż jak to miało miejsce na samym początku. Wszystko to może być najczęściej znakiem, że nadszedł czas na wymianę naciągu do rakiety tenisowej.

Założenie jest proste – im częściej grasz, tym częściej musisz naciągnąć rakietę.

Dla przykładu może posłużyć nam statystyczny Kowalski, który grając raz w tygodniu dwie godziny, powinien zmieniać naciąg maksymalnie po upływie dwóch miesięcy.

Równocześnie przypominamy, że wytrzymałość naciągu na utratę parametrów uzależniona jest też od tego, z jakiego tworzywa został wyprodukowany. Więcej informacji i szczegółów dotyczących wyboru naciągu udzielą nasi fachowcy w punkcie serwisu rakiet tenisowych. Swoją cenną wiedzą podzielili się również w artykule na firmowym blogu, do którego lektury odsyłamy zainteresowanych (dodać link).

Serwis tenisowy Come-on we Wrocławiu – SPA dla Twojej rakiety

W sklepie Come-on oprócz sprzętu najwyższej jakości do gry w tenisa i strojów mogą Państwo skorzystać z porad naszego teamu podczas zakupów. Oprócz tego oferujemy swoje usługi z zakresu serwisu tenisowego, gdzie wykonujemy wymianę naciągu oraz naciąganie rakiet. To prawdziwe SPA, które jednocześnie zapewni o niezawodności zakupionego sprzętu.

Sprzęt do zadań specjalnych

Posiadamy dwie elektryczne maszyny do naciągania najwyższej jakości. Babolat Sensor to maszyna występująca na wielu turniejach rangi ATP i WTA, służąca również do naciągania rakiet do squasha czy badmintona. Druga zaś to maszyna mniej znanej marki – Penta Premium Stringer równie precyzyjna i niezawodna jak jej popularny odpowiednik.

Wybór tego sprzętu w naszym sklepie nie jest przypadkowy. Każdy z nich jest niezwykle precyzyjny, a przy tym szybki w działaniu. Pozwala to na wykonanie sprawnej usługi naciągania oraz wymianu naciągu na najwyższym, zawodowym poziomie. Maszyny te wyposażone są również we wstępne naciąganie (tzw. prestretch), łapki stabilizujące sprzęt podczas działania oraz możliwości ustawienia naprężenia poniżej 1 kilograma.

Profesjonalni stringerzy z salonu Come-on

Technika naciągania rakiet może być sztuką, a nie tylko rzemiosłem. Dla nas przeciąganie strun to coś więcej niż przeplatanie – to powierzenie w nasze ręce narzędzi, które gwarantują emocje na korcie i smak sukcesu.

Podczas naciągania jest kilka kluczowych elementów, które decydują o właściwym założeniu. Pierwszym krokiem jest przygotowanie naciągu. Naciągi ze względu na swoje pakowanie, potrafią się skręcać i plątać. Z tego też powodu ważne jest ich delikatne rozpakowanie, tak aby nie zmienić struktury, co znów wpływa na utrzymanie właściwych parametrów.

Kolejnym krokiem jest odpowiednie rozpoczęcie, a następnie wyrównanie w trakcie zakładania. Ten krok nie może zostać pozostawiony na koniec, gdyż na rakiecie jest za dużo naciągu, przez co siła naprężenia jest inna niż ta, którą założono pierwotnie.

Ostatnim elementem jest zakończenie we wskazanym przez producenta miejscu. Należy o tym pamiętać, ponieważ przełożenie końcówki naciągu w miejscu nieprzygotowanym pod to, może powodować osłabieniem ramy i narażeniem jej na złamanie. Serwis kończymy na zawiązaniu supła.

Pamiętajmy również o dwóch kwestiach. Ostatnia struna powinna być zawsze naciągnięta z większą siłą niż wcześniejsze, ponieważ na węźle zawsze istnieje ryzyko lekkiej utraty naprężenia. Równie ważne jest wykonanie ostatniego naciągnięcia ręcznie, gdyż maszyna może odkształcić ramę doprowadzając do jej złamania lub zerwania naciągu.

Oferta wymiany naciągu w salonie Come-on

Usługa naciągania wykonywana w Come-on wynosi jedynie 40 zł.

Każda rakieta opuszczająca nasz serwis tenisowy otrzymuje wlepkę, na której widać wszystkie informacje dotyczące parametrów sprzętu (m.in. siłę naciągu i datę wykonania naciągania). Jest to niezwykle pomocne podczas planowania kolejnych serwisów.

Lokalizacja i godziny otwarcia serwisu tenisowego Come-on

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną skorzystać z usług profesjonalnego serwisu rakiet tenisowych. Wykonujemy je na miejscu w naszym firmowym sklepie sportowym Come-on Spiska 1, 50-562 Wrocław. Jest to doskonale skomunikowana część miasta, dzięki czemu z łatwością do nas dotrzecie.

Sklep czynny jest:

  • od poniedziałku do piątku: 10:00–18:00,
  • w sobotę: 10:00–14:00.

Nie musisz jednak wybierać się do nas osobiście. Zarówno dla kupujących nową rakietę w naszym sklepie stacjonarnym, jak i internetowym dorzucamy darmową usługę naciągania.

0
0