Blog Tenisowy - Nowości ze Świata Tenisa

Rozmiar rakiety tenisowej - dlaczego jest tak ważny?

Dowiedz się z naszego artykułu na jakie parametry rozmiaru rakiety tenisowej zwrócić uwagę, aby gra na korcie była jak najbardziej efektywna.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 4 odsłony

Jakie partie mięśni są najczęściej wykorztywane w tenisie ziemnym?

Trenuj efektywnie - poznaj najważniejsze grupy mięśniowe, które pracują podczas gry w tenisa. Przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 4 odsłony

Najszybciej serwujący zawodnicy w historii tenisa ziemnego

Poznaj najlepiej serwujących zawodników w tenisie i dowiedz się jakie znaczenie dla przebiegu meczu ma szybki serw.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 30 odsłony

Kontuzje w tenisie ziemnym - wszystko co musisz wiedzieć?

Jak zapobiegać urazom w tenisie ziemnym i jak je leczyć? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat najczęstszych urazów w tenisie.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 17 odsłony

Zalety gry w tenisa ziemnego

Dowiedz się, jakie korzyści dla zdrowia i psychiki ma regularna gra w tenisa ziemnego. Sprawdź zalety gry w tenisa i zacznij już dzisiaj!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 67 odsłony

Trening ogólnorozwojowy, a tenis ziemny

Skuteczny trening ogólnorozwojowy dla tenisistów, podnoszący siłę, wytrzymałość oraz sprawność ogólną. Jak trenować, aby lepiej grać?

comment 0 komentarze
remove_red_eye 27 odsłony

Rozgrzewka tenisowa. Jak wykonać ją poprawnie?

Jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka w tenisie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak powinna wyglądać tenisowa rozgrzewka.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 22 odsłony

Zagrywka w tenisie

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat tenisowej zagrywki. Jak trenować, co warto wiedzieć oraz techniki zagrywki - sprawdź!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 113 odsłony

Punktacja i zasady gry w tenisie ziemnym

Odkryj fascynujący świat tenisa ziemnego: poznaj punktację i zasady gry. Dowiedz się więcej o gemach, meczach i korcie tenisowym.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 156 odsłony

Gra podwójna w tenisie

Wszystko, co musisz wiedzieć o grze podwójnej w tenisie - od strategii po podstawowe zasady. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 86 odsłony

Co warto wiedzieć o piłkach tenisowych?

Dowiedz się wszystkiego na temat piłek do tenisa. Jak dobrać je do nawierzchni kortu, jak przechowywać oraz jaką markę wybrać.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 121 odsłony

Gra pojedyncza w tenisie

Wszystko, co musisz wiedzieć o grze pojedynczej w tenisie - od podstawowych zasad po krzyżówki. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 49 odsłony

Serwis tenisowy i jego rodzaje

Dowiedz się wszystkiego o serwisie w tenisie - porady, triki i rodzaje serwisu ziemnego dla zawodników na każdym poziomie zaawansowania. Sprawdź teraz!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 67 odsłony

Skrót w tensie ziemnym

Dowiedz się, czym jest skrót w tenisie i jak go stosować. Poznaj podstawowe pojęcia tenisowe, aby lepiej zrozumieć grę w tenisa ziemnego.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 139 odsłony

Drop shot w tenisie ziemnym

Dowiedz się więcej o drop shot w tenisie i doskonal swoje umiejętności tenisowe na kortach. Odkryj tajniki tego finezyjnego uderzenia piłki na korcie.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 199 odsłony

Lob w tenisie ziemnym

Dowiedz się więcej o lobie w tenisie ziemnym. Poznaj podstawowe zasady oraz terminy tenisowe, które pomogą Ci lepiej zrozumieć grę na korcie.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 47 odsłony

Stop-wolej w tenisie ziemnym

W jaki sposób poprawić swoje umiejętności w tenisie ziemnym? Poznaj tajniki gry zawodnika i dowiedz się czym jest stop-wolej.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 144 odsłony

Półwolej w tenisie ziemnym

Poznaj tajniki półwoleju w tenisie ziemnym, odkryj różnice między wolejem a wolejem na korcie tenisowym. Wszystko czego potrzebujesz w słowniku tenisowym.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 173 odsłony

Backhand w tenisie ziemnym

Odkryj wszystko, co musisz wiedzieć o backhandzie w tenisie, ucz się jednoręcznego uderzenia i unikaj najczęstszych błędów. 

comment 0 komentarze
remove_red_eye 297 odsłony

Forehand w tenisie ziemnym

Dowiedz się wszystkiego o forhendzie w tenisie - podstawowe uderzenie na korcie, jak je zagrać i być lepszym tenisistą. Wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 125 odsłony

Tenisowe rodzaje zagrań i uderzeń

Dowiedz się więcej o zagraniach i uderzeniach w tenisie - podstawowe pojęcia dla początkujących i zaawansowanych zawodników na kortach tenisowych.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1201 odsłony

Specyfikacja gry na kortach z nawierzchnią mineralną

Odkryj specyfikę gry w tenisa na kortach z mineralną nawierzchnią. Dowiedz się z artykułu jak dobrać sprzęt do gry oraz jak technicznie grać na nawierzchni mineralnej.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 21 odsłony

Gra w tenisa na kortach halowych

Gra w tenisa na kortach halowych - przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się o specyfice gry na tej powierzchni.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 19 odsłony

Specyfika gry na kortach twardych, betonowych

Specyfika gry na kortach tenisowych twardych - poznaj zasady gry na kortach twardych, dowiedz się jak dobrać sprzęt do gry na tej nawierzchni.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 41 odsłony

Specyfika gry na kortach trawiastych

https://come-on.pl/akcesoria-tenisoweDowiedz się jak grać na kortach tenisowych trawiastych i z czym może wiązać się rozgrywka na tego typu nawierzchni.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 20 odsłony

Specyfika gry na kortach ziemnych

Poznaj tajniki i specyfikę gry na kortach ziemnych. Dowiedz się jak grać na kortach ziemnych i czy jest to odpowiednia nawierzchnia do Twojego poziomu zaawansowania.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 21 odsłony

Korty tenisowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie - gdzie warto grać?

W Trójmieście znajdziesz wiele fantastycznych miejsc do gry w tenisa na otwartych kortach. Zapoznaj się z naszym artykułem i wybierz najlepszy dla siebie!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 98 odsłony

Korty tenisowe we Wrocławiu - gdzie warto grać?

Gdzie znajdują się korty tenisowe we Wrocławiu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie grać w tenisa we Wrocławiu.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 43 odsłony

Korty tenisowe w Poznaniu - gdzie warto grać?

Jeśli poszukujesz kortów do gry w tenisa w Poznaniu, przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się gdzie najlepiej zagrać w tenisa na terenie Poznania w otoczeniu przyrody.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 98 odsłony

Korty tenisowe w Krakowie - gdzie warto grać?

Szukasz miejsca do gry w tenisa w Krakowie? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się gdzie grać w tenisa w Krakowie bez względu na poziom zaawansowania.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 36 odsłony

Korty Tenisowe w Warszawie - gdzie grać?

Szukasz miejsca do gry w tenisa ziemnego w Warszawie? Przygotowaliśmy listę kortów tenisowych w stolicy Polski. Zobacz gdzie możesz grać bez przeszkód!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 95 odsłony

Leworęczny tenisista - co warto o nim wiedzieć?

Najbardziej zasłużonym tenisistą leworęcznym jest Rafel Nadal - mistrz kortów ziemnych, który wygrał najwięcej turniejów wielkoszlemowych w historii ery open, w tym jako pierwszy tenisista czternastokrotnie wygrał turniej wielkoszlemowy French Open (Roland Garros). Chociaż jest praworęczny to nie stanowi dla niego problemu, by rozgrywać sety, trzymając rakietę lewą ręką, gdyż od dziecka był uczony grania obiema rękami.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1146 odsłony

Jak grać w tenisa ziemnego przeciwko wysokim tenisistom, tak dobrze, jak Iga Świątek?

Tenis to sport, który nikogo nie wyklucza i to właśnie jest w nim piękne. Na korcie tenisowym często możemy spotkać się z tenisistami i tenisistkami o atletycznej budowie, ciała, szczupłymi, niższymi oraz wyższymi. Zawodnikiem tenisowym może zostać każdy bez względu na wzrost. Biorąc udział w turniejach juniorskich, często możemy spotkać się z przeciwnikami o różnej budowie ciała. Wśród nich znajdują się także wysocy zawodnicy, z którymi musimy próbować się zmierzyć, by wygrać pojedynek. 

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1114 odsłony

Jak grać w tenisa z przeciwnikiem, który mocno uderza? Tajniki gry w tenisa

Na korcie tenisowym bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie techniczne. By dobrze rozegrać mecz i pokonać rywala, każdy tenisista i tenisistka musi pracować nad precyzją uderzeń piłki oraz mocnym serwisem. W końcowym rozrachunku chodzi o to, by zdobyć, jak najwięcej punktów i wygrywać turniej. 

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1889 odsłony

Emocje w tenisie - jak wygrać Tennis Championships?

Tenis jest grą, która wymaga od każdego zawodnika odpowiedniego przygotowania technicznego i mentalnego - w tej kwestii nie ma drogi na skróty. Ciężkie przygotowania fizyczne i psychiczne to najlepsza droga do wygranej. Do tego oczywiście potrzebna jest odpowiednia wiedza i umiejętności. Mimo wszystko graczom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na korcie tenisowym, często podczas pierwszego meczu puszczają emocje.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 416 odsłony

Praca nóg w tenisie ziemnym - to ważne!

Kort tenisowy to miejsce, w którym akcja zazwyczaj toczy się bardzo dynamicznie, trzeba szybko odpowiadać na uderzenia rywala. Kiedy rakieta dotyka piłki, często emocje biorą górę. Na korcie liczy się szybkość i wytrzymałość, a także precyzja uderzeń. Tenisiści oraz tenisistki muszą poruszać się krokiem odstawno-dostawnym, ponieważ stoją frontem do siatki. Umiejętne poruszanie się w trakcie meczu jest bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na trafność uderzeń.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 912 odsłony

Siła czy precyzja - co jest ważniejsze w tenisie?

Tenis jest grą, w której istotną rolę odgrywają zarówno umiejętności psychiczne, jak i techniczne. Od dawna toczy się spór na temat tego, co w grze jest ważniejsze - siła czy precyzja. Zdania w tym temacie są podzielone. Na pewno dużo zależy od rodzaju rakiety i od tego, czy mamy odczynienia z początkującym amatorem, czy bardziej zaawansowanym zawodnikiem lub zawodniczką. Najważniejsze jest to, by treningi tenisowe planować z uwzględnieniem poziomu zaawansowania swojej gry. Ważne są regularne ćwiczenia i doskonalenie swojego warsztatu na każdym etapie rozwoju.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 879 odsłony

Cechy dobrego tenisisty - co jest kluczowe w osiągnięciu celu?

Każda zawodniczka i zawodnik, który chce na poważnie rozpocząć swoją przygodę ze sportem pragnie dojść, jak najwyżej w rywalizacji, by wygrywać prestiżowe nagrody. Tenis to sport, który wymaga wielu wyrzeczeń. Droga na szczyt często nie jest usłana różami, a tenisiści muszą spędzić wiele godzin z trenerem na korcie tenisowym. Na wygraną składa się wiele aspektów - odpowiednie przygotowanie techniczne i mentalne, ważna jest także dyscyplina, koncentracja i odpowiednia motywacja. 

comment 0 komentarze
remove_red_eye 965 odsłony

Największe akademie tenisowe na świecie

Przyszli mistrzowie do osiągnięcia sukcesu na arenie międzynarodowej potrzebują odpowiedniego przygotowania. Zapewnić im to może nauka pod okiem profesjonalnych trenerów i dobre warunki do rozwoju, które oferują największe akademie tenisowe na świecie. Aby wykorzystać w pełni potencjał każdego zawodnika i zawodniczki niezbędne jest wypracowanie odpowiedniej techniki i koordynacji ruchowej do umiejętnego poruszania się na korcie. Niemniej ważne jest także odpowiednie przygotowanie mentalne. Wszystko po to, by wiedza nabyta w akademii była fundamentem do osiągnięcia licznych zwycięstw w turniejach tenisa ziemnego.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 573 odsłony

Być jak Piotr Sierzputowski lub Mouratoglou w świecie tenisa - najbardziej znani trenerzy na korcie

Lata wyrzeczeń, godziny spędzone na korcie, praca nad własnym charakterem, a wszystko po to, aby wygrać każdy turniej i być, jak najwyżej w rankingach. Wielu tenisistów i tenisistek ciężko pracuje po to, by zdobyć upragniony medal i być na szczycie rankingów ATP i WTA. Za sukcesem każdego zawodnika stoi jego trener.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 645 odsłony

Ku przestrodze - tenisiści, którzy zniszczyli swoją karierę i życie

Przed aspirującymi sportowcami świat stoi otworem. Dzięki swojemu talentowi i zamiłowaniu do sportu mogą osiągnąć wiele. Kariera, sława, pieniądze - wszystko to sprawia, że pewne priorytety przestają mieć znaczenie. Zdarza się, że sportowcy nie potrafią udźwignąć ciężaru sławy i z tego powodu często popadają w nałogi. Ich zwariowany tryb życia sprawia, że szybko spadają na dno. W sporcie już nie raz zdarzało się, że zawodnikowi zdarzyło się popełnić karygodny błąd, który zaważył na ich dalszej karierze. W świecie tenisa ziemnego wcale nie jest inaczej.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 140 odsłony

Dlaczego rodzice nie powinni zmuszać dzieci do gry w tenisa?

Obecnie wielu rodziców decyduje się na zapisywanie swoich dzieci na zajęcia pozalekcyjne - często jest to piłka nożna, gimnastyka lub nauka gry na skrzypcach. Coraz częściej możemy spotkać matki i ojców wraz ze swoimi pociechami na korcie tenisowym. Nie ma się czemu dziwić - gra w tenisa niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim wspiera ogólny rozwój dziecka, sport ten poprawia sprawność fizyczną i koordynację ruchową, pomaga rozładować niespożyte pokłady energii pociech, uczy odpowiedzialności oraz rozwija umiejętności z zakresu komunikacji społecznej (wszak tenis to sport zespołowy). Jeśli czujesz, że Twoje dziecko ma wszelkie predyspozycje ku temu, by realizować się w tego rodzaju zajęciach sportowych, warto je do tego zachęcać. Jednak wywieranie presji może być fatalne w skutkach.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 424 odsłony

Stosunek do porażki w sporcie i tenisie ziemnym

To oczywiste, że ze szczytu widać więcej, dlatego każdy sportowiec pragnie osiągać, jak najlepsze wyniki w swojej dyscyplinie. Bez znaczenia czy chodzi o tenis, czy inny sport. Jednak pomimo miesięcy żmudnych przygotowań zdarza się tak, że coś zawodzi. Czasem nawet z przyczyn niezależnych od nas. Nawet najlepszym zdarzają się porażki. Ponoć prawdziwego sportowca można poznać nie po tym, jak wygrywa, lecz po tym, jak radzi sobie z przegraną. Najważniejsze to nie załamywać się i iść dalej po zwycięstwo.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 320 odsłony

Rakieta Matteo Berrettini - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Rakieta Matteo Berrettini Head Extreme MP 2022 dostępna w ofercie dystrybutorów w całej Polsce wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz nowym, efektownym wzornictwem. Biorąc pod uwagę obecne standardy, produkt ten proponujemy zarówno doświadczonym zawodnikom, jak i amatorom. Każdy tenisista, który poszukuje rozwiązania gwarantującego optymalną rotację i dużą moc powinien zdecydować się na rakietę Matteo Berrettini.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 287 odsłony

Rakieta Andreya Rubleva - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Rakieta Andreya Rubleva cechuje się wysoką kontrolą oraz czuciem. To doskonały model zarówno dla dobrze grających amatorów, jak i zawodowców, którzy poszukują sprzętu zapewniającego doskonałe czucie, kontrolę oraz stabilność.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 778 odsłony

Rakieta Novaka Djokovicia - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Rakieta Novaka Djokovicia jest doskonałym rozwiązaniem dla graczy średnio-zaawansowanych, którzy chcą nabyć wysokiej jakości model meczowy oferujący odpowiedni stosunek mocy do kontroli. Produkt ten gwarantuje precyzję we wszystkich uderzeniach. Ze względu na układ strun 16/19 zwiększysz również bezproblemowo rotację piłki i utrzymasz przeciwników z tyłu kortu.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 171 odsłony

Rakieta Alexandra Zvereva - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Rakieta Alexandra Zvereva Head Gravity MP LITE jest relatywnie długa (27 cali / 685 mm), stosunkowo ciężka z wagą 315 gramów (bez naciągu), jednak pozwala za to mocno uderzyć, posyłając piłkę wyjątkowo stabilnie na kort przeciwnika. Rakieta Alexandra Zvereva dzięki zastosowaniu owalnej ramy umożliwia większy komfort gry podczas uderzeń mniej centrycznych.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 153 odsłony

Rakieta Stefanosa Tsitsipasa - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Jakimi parametrami wyróżnia się rakieta Stefanosa Tsitsipasa? W pierwszej kolejności warto wspomnieć o wadze - wynosi zaledwie 280 gramów bez naciągu, umożliwiając stabilne (a przy tym mocne) uderzenie. Istotna jest także większa ruchomość naciągu, dzięki której możemy reagować szybko i dynamicznie uderzając piłkę. Jak już wcześniej wspomnieliśmy - zachwycające osiągi rakiety Stefanosa Tsitsipasa dopełnia oczywiście świeże, efektowne i ponadczasowe wzornictwo.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 149 odsłony

Rakieta Caspera Ruuda - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Osiągnięcie wybitnych sukcesów w tak konkurencyjnym i wymagającym sporcie, jak tenis ziemny nie byłoby możliwe jednak bez dobrego sprzętu. Oprócz charakterystycznych butów Caspera Ruuda i jego stylu gry (praworęczny, oburęczny, bekhend), należy zwrócić uwagę na rakietę opisywanego zawodnika. Właśnie o niej porozmawiamy w dzisiejszym artykule.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 432 odsłony

Rakieta Rafaela Nadala - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Rakieta Rafaela Nadala wyróżnia się klasycznym układem strun 16/19 i ponadprzeciętnym poziomem sztywności wynoszącym 71 RA. Dzięki zsynchronizowaniu tych parametrów z aerodynamicznym kształtem produkt, który Państwu oferujemy, umożliwia nadanie piłce większej rotacji bez utraty czucia oraz kontroli nad piłką. Rakietę Rafaela Nadala dedykujemy dobrym amatorom, którym zależy na wysokiej dynamice uderzeń.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 136 odsłony

Rakieta Carlosa Alcaraza - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Jego sukcesy zawdzięczamy oczywiście rodzinie, ciężkiej pracy i wyrzeczeniom, których na swojej drodze miał relatywnie dużo. Pamiętajmy jednak, że istotną rolę odgrywa także rakieta Carlosa Alcaraza, pozwalająca grać mu mocno, pewnie i z klasą - tak, jak robi to na każdym turnieju. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie parametry, właściwości i najważniejsze cechy ma rakieta tego zawodnika. Miłej lektury!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1525 odsłony

Rakieta Huberta Hurkacza - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Rakieta Huberta Hurkacza Yonex VCORE Pro 97H dostępna w naszym sklepie internetowym została zaprojektowana dla ponadprzeciętnie uzdolnionych tenisistów, którzy mają długi, a przede wszystkim szybki zamach. To wybór nie tylko Huberta Hurkacza, ale również Stana Wawrinki - jednego z czołowych tenisistów plasujących się w czołówce „rakiet”.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 2568 odsłony

Rakieta Igi Świątek - parametry, właściwości, najważniejsze cechy

Przebieg kariery Igi Świątek owiany sukcesami nie byłby możliwy bez wsparcia jej trenera - Tomasza Wiktorowskiego, pomocy rodziny oraz ciężkiej pracy, a także połączenia talentu z licznymi wyrzeczeniami. Warto również wiedzieć, czym charakteryzuje się rakieta Igi Świątek, jakie ma parametry, właściwości i najważniejsze cechy. Pomimo tego, że posiadany sprzęt nie jest bezpośrednim powodem jej sukcesu sportowego, to na pewno w jakimś stopniu wpływa na jej dyspozycję. Dzisiejszy artykuł stworzyliśmy, aby przedstawić rakietę Igi Świątek. Miłej lektury!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 840 odsłony

Rakiety tenisowe do gry na hali - przegląd modeli

Jakie rakiety tenisowe do gry na hali wybrać? Przegląd modeli przedstawionych w dzisiejszym artykule opracowaliśmy na bazie ich poszczególnych parametrów oraz zaawansowania technologicznego i designu. Jeżeli interesują Cię rakiety tenisowe juniorskie lub seniorskie - koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego Come-on.pl. Miłej lektury!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 138 odsłony

Rakiety tenisowe na korty betonowe

Rakiety tenisowe na korty betonowe nieco różnią się od tych, które rekomendujemy na korty trawiaste. Biorąc pod uwagę obecne standardy, przy wyborze odpowiedniego egzemplarza należy zwrócić szczególną uwagę na markę - osobiście proponujemy rozwiązania od producentów tj. Babolat, Dunlop, Head, Prince, Tecnifibre, Wilson oraz Yonex. W zależności od własnych preferencji możesz wybrać rakiety seniorskie na kort trawiasty lub juniorskie propozycje. Skorzystaj z oferty sklepu internetowego Come-on.pl już dziś. Zachęcamy do zakupów online.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 160 odsłony

Rakiety tenisowe na korty trawiaste

Rakiety tenisowe na korty trawiaste można kupić u wielu dystrybutorów. Osobiście uważamy, że oferty, które są warte rozważenia, zawierają produkty najpopularniejszych marek tj. Babolat, Dunlop, Head, Face, Prince, Tecnifibre, Wilson czy też Yonex. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej rekomendujemy wybrać właściwy sprzęt w kontekście długości, wagi, oraz kontroli piłki i bezpieczeństwa. Dzisiejszy artykuł w całości poświęcimy podpowiedziom odnośnie najlepszych rakiet tenisowych na korty trawiaste. Miłej lektury!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 128 odsłony

Rakiety tenisowe na korty ziemne

Istnieje wiele rakiet tenisowych dedykowanych na korty ziemne. W naszym sklepie internetowym są to modele marek tj. Babolat, Dunlop, Head, Prince, Tecnifibre, Wilson oraz Yonex. W zależności od własnych preferencji możesz zdecydować się na seniorskie lub juniorskie rakiety tenisowe. Proponujemy również odzież tenisową, obuwie, torby i plecaki, piłki, naciągi, akcesoria i inne nowości. Zachęcamy do zakupów online. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem. Miłej lektury!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 130 odsłony

Rodzaje rakiet tenisowych

Na rynku istnieje kilka głównych rodzajów rakiet tenisowych. Możemy je podzielić w zależności od zastosowanych materiałów (np. aluminium lub grafit), wagi (od 265 do ponad 300 gramów), wielkości główki (od midsize aż do oversize) oraz układu strun (16/18, 16/19, 16/20, 18/20) czy też sztywności ramy (od niskiej sztywności wynoszącej 62 RA aż do wysokiej sztywności powyżej 65 RA). W zależności od własnych preferencji wybierzemy również rakietę tenisową pod kątem konkretnego stylu zamachu (zamach krótki, średni lub długi) oraz balansu (na główkę, neutralny lub na rączkę). O powyższych kwestiach opowiemy w dzisiejszym artykule. Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie są rodzaje rakiet tenisowych ze względu na poszczególne parametry - zapraszamy do przeczytania! Miłej lektury.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 140 odsłony

Cena rakiety tenisowej - od czego zależy

Decydując się na wybór rakiety tenisowej, możemy wybierać spośród ofert różnorodnych producentów. Gdy rozpoczniemy weryfikację poszczególnych propozycji, zauważymy, że ceny wybranych produktów różnią się nawet o kilkaset złotych. Jakie są zależności między rakietami tenisowymi? Od czego właściwie zależy cena rakiety tenisowej i za ile kupimy wysokiej klasy egzemplarze? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule! Miłej lektury.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 588 odsłony

Top 5 - tanie i dobre rakiety tenisowe na każdy portfel!

Rakiety tenisowe mogą być tanie i dobre. Najbardziej atrakcyjne cenowo będą oczywiście produkty ze średniej lub wysokiej półki jakościowej - sprawdzają się one doskonale nie tylko pod kątem treningu amatorskiego, ale cenią je także profesjonaliści (jako rakiety zapasowe). W dzisiejszym wpisie przedstawimy TOP 5 tanich i dobrych rakiet tenisowych na każdy portfel. Jeżeli interesują Cię rozwiązania wysokiej klasy w przystępnych kryteriach cenowych - koniecznie przeczytaj ten artykuł! Miłej lektury.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 691 odsłony

Rakiety tenisowe męskie - ranking Top 10

Jakie są najlepsze rakiety tenisowe męskie? Ranking opracowany przez ekspertów ze sklepu internetowego Come-on.pl uwzględnia wysokiej klasy egzemplarze bazujące na materiale, cenie, zastosowanych technologiach oraz designie. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu TOP 10 rakiet tenisowych męskich zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Miłej lektury!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 141 odsłony

Rakiety dla kobiet - ranking Top 10

Dobór rakiet dla kobiet jest relatywnie prostym zadaniem. Biorąc pod uwagę oferty rynkowe - możemy wybierać spośród różnych egzemplarzy, zaczynając od rakiet aluminiowych, wykonanych z kompozytu grafitowego oraz rakiet w pełni grafitowych dedykowanych dla zaawansowanych zawodniczek. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu najlepsze rakiety dla kobiet - ranking TOP 10! Miłej lektury.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 156 odsłony

Rakiety dla dzieci - ranking Top 10 modeli

Rakiety tenisowe juniorskie należy dobrać do wzrostu dziecka. Sprzęt najmniejszych rozmiarów ma zazwyczaj długość 17-20 cali. Jeżeli młodzi tenisiści są wyżsi niż 145 cm, powinieneś wybrać rakiety 26-calowe. W zależności od własnych preferencji można zdecydować się zarówno na rakiety aluminiowe - lekkie, w atrakcyjnej cenie, z dużą główką ułatwiającą odbicie lub kompozytowe (połączenie aluminium z grafitem), dzięki czemu można zagrać bardziej precyzyjną piłkę. Dla zaawansowanych juniorów rekomendujemy oczywiście w pełni grafitowe rakiety - droższe, ale umożliwiające kontrolowaną w każdym stopniu i bezpieczniejszą dla zdrowia młodego zawodnika grę. W dzisiejszym artykule przedstawimy najlepsze rakiety dla dzieci do tenisa ziemnego. Omawiamy ranking TOP 10 modeli! Miłej lektury!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 125 odsłony

Jaka rakieta do tenisa dla początkujących graczy?

Dobór rakiety do tenisa dla początkujących graczy powinien być przemyślany. Jeżeli chcesz rozwijać się w tej dyscyplinie i czuć skutki swojego treningu - wybór odpowiedniego sprzętu będzie dla Ciebie niezwykle istotny. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jaka rakieta dla graczy początkujących będzie absolutnym „strzałem w dziesiątkę”. Jeżeli poznasz szczegóły tego wpisu - na pewno nie przepłacisz! Miłej lektury!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 128 odsłony

Wideo test #12 Yonex EZONE 100

W 12 odcinku naszego bloga Radek przedstawi Wam rakietę nazywaną przez nas gamechanger 2022 roku ✅

comment 0 komentarze
remove_red_eye 361 odsłony

[Konkurs] Wygraj rakietę Babolat Pure Drive z autografem Fabio Fogniniego

Wygraj rakietę Babolat Pure Drive z rączką G3 (4 3/8) z autografem Fabio Fogniniego!

comment 0 komentarze
remove_red_eye 119 odsłony

Wideo test rakiety Igi Świątek Tecnifibre T-Rebound 298 gram

W dniu dzisiejszym przedstawiamy 8 odcinek naszych wideo testów. W tej części Radek opowie o swoich wrażeniach z gry rakietą Igi Świątek czyli Tecnifibre T-Rebound 298.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 125 odsłony

Z jakich elementów składa się strój do tenisa?

Tenis ziemny określany bywa mianem białego sportu, co stanowi nawiązanie do obowiązującego dawniej na korcie dress code’u. Specyficzna i niezwykle rozpoznawalna moda tenisowa przyczyniła się do rozwoju tego sportu, mając niewątpliwie duży wpływ na rozwój jego popularności.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 875 odsłony

Rakieta tenisowa Head Boom MP [TEST]

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego wideo bloga, w którym Radek przedstawi swoje wrażenia z gry rakietą Head Boom MP.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 320 odsłony

Łokieć tenisisty – przerwa w karierze czy nieuleczalna kontuzja?

Łokieć tenisisty to schorzenie, które dotyka niezwykle dużą część amatorów tenisa. Może przerodzić się w poważną kontuzję, która zaniedbanie niekiedy całkowicie wyeliminowuje zawodnika z uprawiania ukochanego sportu. Łokieć tenisisty uprzykrza życie przy czynnościach takich jak pisanie czy drobne naprawy domowe z użyciem śrubokrętu. Grasz coraz częściej i zaczynasz eksperymentować ze sprzętem? Uważaj, ponieważ brak odpowiedniego doradztwa zwiększa ryzyko rozwinięcia łokcia tenisisty.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 446 odsłony

Rodzaje kortów tenisowych i ich wpływ na przebieg gry

Duża różnorodność kortów tenisowych może zaskoczyć początkujących miłośników tej gry. Różne nawierzchnie kortów tenisowych nie są jednak ekstrawaganckim wymysłem utrudniającym życie tenisistom, ale ważnym usprawnieniem gry. Jaka historia stoi za powstaniem kortu tenisowego i jakie znamy jego rodzaje?

comment 0 komentarze
remove_red_eye 7201 odsłony

Za czym my tak naprawdę biegamy? Rodzaje piłek tenisowych

Rozgrzana, żółta, zielona a może kulka? Określenia te dość często padają na korcie i właściwie nie jest to nic dziwnego, ponieważ bez piłek gra w tenisa byłaby niemożliwa. W ofercie sklepu Come-on znajdziemy jednak wiele rodzajów, a także kolorów. Który model zatem wybrać, aby grało nam się jak najbardziej komfortowo?

comment 0 komentarze
remove_red_eye 2174 odsłony

Co to jest „sweet spot” i dlaczego powinieneś zwrócić na niego uwagę wybierając rakietę?

Waga rakiety, wielkość główki, balans i rozmiar rączki to podstawowe parametry, na jakie zwracamy uwagę, gdy zabieramy się za szukanie nowej rakiety. Każdy z nich jest tak samo istotny, ponieważ wpływa na siebie nawzajem, powodując, że gra jest bardziej lub mniej efektywna.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1183 odsłony

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkółki tenisowej?

O tenisie w Polsce jest coraz głośniej, głównie za sprawą sukcesów polskich tenisistów i tenisistek. Wcześniej Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot czy Jerzy Janowicz wzbudzili zainteresowanie białym sportem, a dziś z olbrzymią radością oglądamy Igę Świątek i Huberta Hurkacza. Sukcesy naszych zawodników przekładają się na wzrost zainteresowania tą dyscypliną, dlatego też chcieliśmy Wam przybliżyć odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule dzisiejszego wpisu.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 248 odsłony

Czym jest balans w rakiecie tenisowej?

Każdy sprzęt zarówno ten elektroniczny, jak i sportowy posiada szereg wyznaczników, które go kształtują. W przypadku rakiety tenisowej niezwykle ważną rolę odgrywają jej parametry techniczne. Wśród nich znajdziemy wszystko to, co pozwoli dostosować odpowiedni sprzęt pod względem oczekiwań gracza oraz stylu, jaki preferuje.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 3730 odsłony

Konkurs "Zwycięska rodzina"

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji premiery filmu o historii sióstr Williams oraz wydaniu książki.Wszelkie informacje na temat przebiegu konkursu dostępne są w zamieszczonym regulaminie.Konkurs prowadzony jest na naszym fanpage na Facebooku.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 153 odsłony

Rakieta tenisowa Head Gravity Tour [TEST]

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego wideobloga Come-on Tennis. Agata Werblińska przetestowała dla was rakietę tenisową Head Gravity Tour

comment 0 komentarze
remove_red_eye 438 odsłony

Rakieta tenisowa Igi Świątek, czy możesz grać tak jak Iga?

Wygrana turnieju Rolanda Garrosa w roku 2020 oraz aktualnie zapewniony udział w turnieju mistrzyń WTA w Guadalajarze (Meksyk) nie są dziełem przypadku. Iga sukcesywnie pnie się na szczeblach tenisowej kariery, co z perspektywy jej wieloletniej, ciężkiej i bardzo dobrze zaplanowanej drogi – nie jest żadnym zaskoczeniem dla fanów.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 3096 odsłony

Rakieta tenisowa Head Graphen 360+ SPEED MP [TEST]

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego wideobloga Come-on Tennis. Agata Werblińska przetestowała dla was rakietę tenisową Head Graphen 360+ Speed MP.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 403 odsłony

Jak dobrać rakietę tenisową dla dziecka?

Najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze w rozpoczęciu grania są pierwsze kroki. Wraz z nimi pojawiają się pytania, na które rodzic powinien znać odpowiedź. W tym wpisie opiszemy Wam, w jaki sposób dobrać rakietę dla swojego dziecka, aby jego tenisowy rozwój był prawidłowy i – co ważniejsze – bezpieczny.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 829 odsłony

Jak dobrać buty do tenisa? 6 pytań, które musisz sobie zadać!

Moda na korcie tenisowym musi spełniać zarówno aspekt estetyczny, jak i praktyczny. Jednym z ważniejszych elementów garderoby są buty, których prawidłowy dobór pozwoli cieszyć się swobodą podczas gry. Niektórzy sądzą, że wystarczy porządne obuwie sportowe, jednak nic bardziej mylnego. Wyłącznie dedykowane buty do tenisa ziemnego są w stanie sprostać wyzwaniom, przed jakimi stoi początkujący oraz zawodowiec. Sprawdźmy więc jak wybrać buty do gry w tenisa.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1156 odsłony

Buty On Runing Centre Court

Na naszym kanale Youtube pojawił się kolejny test. Tym razem pod lupę wzięliśmy Buty On Runing Centre Court sygnowane przez samego Rogera Federera. 

comment 0 komentarze
remove_red_eye 217 odsłony

Jak dobrać owijkę tenisową?

Każda z rakiet powinna standardowo mieć założone 2 owijki. Pierwsza z nich jest podstawą, którą potocznie nazywa się „skórką”. Występuje we wszystkich nowo zakupionych rakietach. Na owijkę bazową nakładana jest wierzchnia, która posiada szereg korzyści, jednakże zależne jest to od jak najlepszego dobrania danego rodzaju. Jest to często pomijany szczegół, traktowany na zasadzie przypadku. Ten poważny błąd popełniają nowicjusze, ale również tenisiści z dłuższym stażem. W niniejszym poradniku znajdziecie wszystkie przydatne informacje, które pozwolą Wam zakupić owijkę, która zwiększy wasze efekty osiągane na korcie oraz zwiększy komfort gry.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1220 odsłony

Jak dobrać naciąg do rakiety tenisowej?

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z tenisem ziemnym wie, że potrzebuje rakiety i piłek aby wyjść na kort, jednak niewiele osób, zwłaszcza tych początkujących, zastanawia się nad naciągiem. Jest to podstawowy błąd, ponieważ właśnie on ma najczęstszy kontakt z piłką. Odpowiednie dobranie pozwala uniknąć ryzyka wystąpienia kontuzji jak np. łokieć tenisisty, golfisty, a nawet skręconej kostki, problemów z nadgarstkiem i bolącymi kolanami. Jak dokonać najlepszego wyboru, aby nie tylko być bezpiecznym na korcie, ale także wspomóc swoją grę i osiągać coraz lepsze wyniki?

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1204 odsłony

Jak dobrać rakietę tenisową?

Jak spośród setek modeli wybrać odpowiednią rakietę do tenisa ziemnego? Ilu tenisistów – tyle opinii, dotyczących właściwego doboru. Szeroka oferta w sklepach tego nie ułatwia. Z półek kusząco spoglądają najnowsze modele, sygnowane nazwiskami znanych sportowców. Często kierowanie się wyłącznie tym aspektem, stanowi kosztowny błąd, zwłaszcza w przypadku początkujących. Jeżeli nie chcesz przepłacać, skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów w tym zakresie.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1642 odsłony

Naciąg Head HAWK TOUCH 1,25

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego wideobloga Come-on Tennis. Tym razem zachęcamy Was do zapoznania się z opinią Agaty na temat naciągu Head HAWK TOUCH 1,25.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 144 odsłony

Wygraj rakietę z autografem Huberta Hurkacza - konkurs

Wimbledon 2021 dzięki zwycięstwie Huberta Hurkacza nad Rogerem Federerem otwiera nową historię polskiego tenisa. Hubert dzięki tej wygranej jest 4 polskim tenisistą grającym w półfinale Wimbledonu.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 175 odsłony

Yonex Power Cushion Eclipsion 3 Clay

Come-on #3 zapraszamy to drugiego odcinka naszego wideoblogu Come-on Tennis. W tym odcinku zapraszamy Was do zapoznania się z opinią Agaty na temat butów Yonex Power Cushion Eclipsion 3 Clay.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 170 odsłony

Konkurs z marką Babolat. Wygraj torbę Rafy Nadala

Startujemy z pierwszym konkursem! Roland Garros trwa w najlepsze, więc startujemy i my.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 126 odsłony

Yonex Vcore 100L [TEST]

Come-on #2 zapraszamy to drugiego odcinka naszego wideoblogu Come-on Tennis. W tym odcinku zapraszamy Was do zapoznania się z naszą opinią na temat rakiety Yonex Vcore 100 L. Test przeprowadziła Agata Werblińska z naszego sklepowego teamu.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 139 odsłony

Babolat Pure Aero 2021

Zapraszamy do 1 odcinka wideo bloga Come-on Tennis.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 126 odsłony
0
0